bdswisserfahrung.npage.de

Wirtualna Biblioteka e-Pogranicze : podsumowanie projektu

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z filmem podsumowującym projekt Wirtualna Biblioteka e-Pogranicze.

Można go obejrzeć w Jeleniogórskiej Bibliotece Cyfrowej pod adresem:

Artykuł „Wirtualna biblioteka e-­‐Pogranicze” – cyfrowa historia Jeleniej Góry i okolic

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z artykułem podsumowującym projekt „Wirtualna biblioteka e-Pogranicze” autorstwa zespołu projektowego.

Wszystkich chętnych zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć z konferencji.

Konferencja

Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej – Książnica Karkonoska
Kultur- und Weiterbildungsgesellschaft mbH
serdecznie zapraszają na otwartą konferencję podsumowującą projekt
„Wirtualna biblioteka e-Pogranicze”
Termin: 11 czerwca 2014 roku
Miejsce: Jelenia Góra, ul. Bankowa 27, JCIiER Książnica Karkonoska
sala konferencyjna, III p.

Plan konferencji

Jeleniogórska Biblioteka Cyfrowa jako źródło wiedzy o regionie - lekcja dla uczniów ZSEiT w Jeleniej Górze (2014.05.09)

Dnia 9. maja w Książnicy Karkonoskiej zagościli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Turystycznych w Jeleniej Górze. Bibliotekarze oraz Redaktorzy Wirtualnej Biblioteki e-Pogranicze przeprowadzili zajęcia z cyklu "Jeleniogórska Biblioteka Cyfrowa jako źródło wiedzy o regionie". Po skończonym wykładzie młodzież została zaproszona do pracowni digitalizacji, gdzie zapoznała się ze sprzętem, technologią oraz procesem skanowania, obróbki i publikacji dokumentów. Wszyscy zakończyliśmy spotkanie bogatsi o nową wiedzę i umiejętności.

Wirtualna biblioteka e-Pogranicze - szkolenie dla bibliotekarzy (2014.04.28)

Dnia 28 kwietnia 2014 roku odbyło się szkolenie dla bibliotekarzy, dotyczące Wirtualnej biblioteki e-Pogranicze. Uczestnicy zapoznali się z funkcjonowaniem biblioteki cyfrowej, używanym oprogramowaniem i historią. Podczas warsztatów uczestnicy stworzyli i opublikowali własne dokumenty cyfrowe.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Jeleniogórska Biblioteka Cyfrowa jako źródło wiedzy o regionie - lekcja dla uczniów ZSEiT w Jeleniej Górze (2014.04.04)

Kolejne spotkanie z cyklu "Jeleniogórska Biblioteka Cyfrowa jako źródło wiedzy o regionie" odbyło się 4. kwietnia w Zespole Szkół Ekonomicznych i Turystycznych w Jeleniej Górze. Uczniowie zapoznali się z przykładowymi hasłami, zawartością oraz historią JBC.

Jeleniogórska Biblioteka Cyfrowa jako źródło wiedzy o regionie - lekcja dla uczniów ZSEiT w Jeleniej Górze (2014.04.08)

Dzięki projektowi Wirtualna Biblioteka e-Pogranicze kolejni uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Turystycznych w Jeleniej Górze mieli sposobność zapoznać się ze zbiorami regionalnymi Jeleniogórskiej Biblioteki Cyfrowej i sposobami pracy z nimi. Młodzież była bardzo zainteresowana zajęciami oraz aktywnie w nich uczestniczyła.

Jeleniogórska Biblioteka Cyfrowa jako źródło wiedzy o regionie - lekcja dla uczniów ZSEiT w Jeleniej Górze (2014.04.03)

Jeleniogórska Biblioteka Cyfrowa jest doskonałym źródłem wiedzy o regionie. Czy jednak wszyscy o tym wiedzą? Czy wszyscy potrafią korzystać z zasobów zgromadzonych w JBC? Postanowiliśmy sprawdzić, organizując mini szkolenie dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Turystycznych w Jeleniej Górze.

Wednesday the 21st.