Medale
pusty


Jeleniogórska Biblioteka Cyfrowa
Jeleniogórska Biblioteka Cyfrowa

Poniedziałek 24 stycznia 2022
Kalendarium: 1361 - Książe Bolko II Mały zezwolił na założenie w Jeleniej Górze winiarni, spichlerza, wagi miejskiej i strzyżalni owiec
Wpisz się na listę subskrypcyjną Informatora Książnicy Karkonoskiej!

Jeleniogórzanie czytają

Goddard, Robert. Co kryje mrok Warszawa : Prószyński i S-ka, 1998.


Staffa, Marek. Sudety : góry polskie w pytaniach i odpowiedziach Warszawa : Wydawnictwo PTTK "Kraj", 1993.


Hrabal, Bohumil. Drybling Hidegkutiego, czyli Rozmowy z Hrabalem Warszawa : Czuły Barbarzyńca Press, cop. 2011.


Zgłoś swoją książkę
jeleniogorzanie.czytaja
@gmail.com


Biblioteki Euroregionu Nysa

EUROREGIONALNY PERYSKOP

Biblioteki
Euroregionu NysaDANE
58-500 Jelenia Góra
ul. Bankowa 27
NIP 611-005-30-06
REGON 000600361
BIP

Aktualizacja strony:
PAMIĘTAMY

Nakarm głodne dziecko - wejdĄ na stronę www.Pajacyk.pl

DARCZYŃCY

logo programu Kraszewski Komputery dla bibliotek
logo tauron
logo art dom
DO STRONY GŁÓWNEJ RSS - polecamy
Przemysław Wiater - Walonowie u Ducha Gór

Dodano dnia: 20.06.2011

Cezary Wiklik - Historia na szynach pisana

Dodano dnia: 20.06.2011

Susabowska, Krystyna - Wśród wierzbowych liści

 

 

Parę słów ode mnie


Przekazuję następny tomik wierszy do rąk moich wiernych Czytelników i zapraszam nowych, przed którymi także otwieram swój świat wzruszeń i przemyśleń. Wielkie sprawy pozostawiam wielkim poetom, a w mojej rzeczywistości istnieje jednocześnie ból i radość. Bo "uśmiech mnie od rozpaczy uchroni jak żołnierz", napisałam w jednym z wierszy.<

Pragne podziękować mojej Rodzinie za troskę, moim przyjaciołom za wsparcie merytoryczne i duchowe z zachęta do wydania tej książeczki. Mojej Drogiej Przyjaciółce, Krystynie Łopuszko, która dzięki swojej rozległej wiedzy medycznej i zwyczajnej ludzkiej dobroci pomagała mi wydobrzeć z urazów doświadczonych w wypadku minionego roku.

 

Krystyna Susabowska, Wśród wierzbowych liści, Jelenia Góra - Wrocław, 2011.

Dodano dnia: 26.05.2011

Coś o Miłoszu...

 

 

Coś o Miłoszu...W 2011 roku - obchodzonym jako Rok Miłosza zapraszamy do lektury, dostępnych w zbiorach Książnicy Karkonoskiej, utworów poety oraz tego, co o nim opublikowano. Szczególnie polecamy majowy numer miesięcznika „Polonistyka” w całości poświęcony nobliście.

 


Dodano dnia: 20.05.2011

Kara, Dominik - Kolej w Szklarskiej Porębie

 

 

Ukazała się książka „Kolej w Szklarskiej Porębie”

 

Jest to publikacja przedstawiająca najbardziej malowniczy fragment trasy z Jeleniej Góry. Opisuje dzieje tego odcinka, przebieg, przewozy oraz wykorzystywany tabor. Na 90 stronach znalazło się 125 ilustracji, w przeważającej większości dotąd niepublikowanych. Są to reprodukcje przedwojennych widokówek oraz historyczne zdjęcia z archiwum kolei i zbiorów prywatnych. Ideą książki było komentowanie ilustracji tekstem, aby ułatwić i uprzyjemnić lekturę nie tylko pasjonatom kolejnictwa, ale wszystkim interesującym się pociągami i mającymi z nimi styczność przy okazji podróży do Szklarskiej Poręby. Więcej informacji znajduje się na towarzyszącej projektowi stronie internetowej www.KwSzP.Info

 

Dominik Kara, Kolej w Szklarskiej Porębie, Szklarska Poręba, 2011.

Dodano dnia: 26.04.2011

Ivo Łaborewicz, Przemysław Wiater - Szklarska Poręba

Dodano dnia: 08.04.2011

Czytelnicy polecają: King, Stephen - Cmętarz zwieżąt 

Zamykam książkę i próbuję uspokoić oddech. Serce chce wyskoczyć z piersi. - I jak? - strwożony pytam samego siebie. Ogarniam i zbieram w całość myśli. - Uff, przeczytałem już - odpowiadam po chwili. Mam nadzieję - po krótkim namyśle, z lekkim wysiłkiem, składam słowa w zdanie posiadające jakiś sens - mam nadzieję, że to wszystko to tylko literacka fikcja, autorski pomysł Stephena Kinga, w żaden sposób nieinspirowany zaistniałymi faktami. Fikcja, uspokajam w myślach samego siebie, jak najbardziej literacka fikcja. Lecz to nie od razu jest taką oczywistością, gdyż czytając „Cmętarz zwieżąt” nie sposób oprzeć się wrażeniu, że to wszystko to zapis prawdziwych wydarzeń. Bo jakże się opierać czemuś, co okrywa woalka niewinności i codziennej zwyczajności – ot, pewna amerykańska rodzina przeprowadza się do swojego nowego domu, w którym ma wieść pełniejsze szczęśliwości, a uboższe w smutki życie. Jeszcze bardziej naznaczone sielankowością, niż dotychczas. Mimo zakłócających ten obraz drobnych utarczek z żoną, Louis wiedzie wymarzony żywot, ma dobrze płatną pracę, grzeczne i kochane dzieci, wspaniałą żonę. Drobne kłótnie nie są w stanie zdewastować tej wizji, jest to obraz niezbywalny. Aż mu zazdroszczę. - To w takim razie - zagaduję samego siebie - w czym rzecz? - Znasz odpowiedź - riposta jest niemal natychmiastowa - przecież czytałeś.   (...) 
czytaj całość

Stephen King, Cmętarz zwieżąt, Warszawa 2005.

W roku 2010
Książnica Karkonoska przeprowadziła dwie edycje konkursu na recenzję
pt.: „Czytaj i pisz”
W tym miejscu prezentujemy tekst
laureata konkursu

Zachęcamy do czytania!

 

Tomasz Merwiński
zdobywca pierwszego miejsca w konkursie
na recenzję „Strachy, duchy i potwory”

 

Dodano dnia: 01.04.2011
©Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej -
Książnica Karkonoska 2003-2012


Webmaster CSS stat4u logo

Szanowny czytelniku.

 

Na stronie internetowej Książnicy Karkonoskiej oraz jej wszystkich podstronach wykorzystywane są pliki cookie. Są one stosowane w celach statystycznych oraz w celu usprawnienia działania i zapewnienia maksymalnej wygody czytelnikowi. Jeśli wyrażasz zgodę na ich przechowywanie, kliknij w [zamknij]. Jeśli nie wyrażasz zgody, dostosuj opcje przeglądarki, aby wyłączyć przechowywanie plików cookie.

Szanowny czytelniku.

 

Od 1 września 2014 roku Książnica Karkonoska posiada nową stronę internetową. Jest ona dostępna pod adresem http://biblioteka.jelenia-gora.pl.

[zamknij]