Medale
pusty


Jeleniogórska Biblioteka Cyfrowa
Jeleniogórska Biblioteka Cyfrowa

Czwartek 23 marca 2023
Kalendarium: 23 marca - Dzień Meteorologii
Wpisz się na listę subskrypcyjną Informatora Książnicy Karkonoskiej!
MENU STRONY
W STRONĘ KULTURY


Elektroniczna Biblioteka
DANE BIBLIOTEKI
58-500 Jelenia Góra
ul. Bankowa 27
NIP 611-005-30-06
REGON 000600361
Aktualizacja strony:
Projekty-> Archiwum
Programy realizowane przez Grodzką Bibliotekę Publiczną w Jeleniej Górze w roku 2008
JELENIOGÓRSKA BBILIOTEKA CYFROWA - NOWA JAKOŚĆ

Grodzka Biblioteka Publiczna w Jeleniej Górze uzyskała na realizację zadania w roku 2008 wsparcie w wysokości 239 500,00 złotych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu MECENAT 2008. Dotacja zostanie przeznaczona min. na zakup skanera wielkoformatowego, aparatu fotograficznego na potrzeby Jeleniogórskiej Biblioteki Cyfrowej, na kontynuację Słownika Biograficznego Ziemi Jeleniogórskiej ( 10 biogramów) zamieszczonego w Jeleniogórskiej Bibliotece Cyfrowej : http://jbc.jelenia-gora.pl/dlibra. Uzyskana dotacja pozwoli na zainstalowanie i opłacenie abonamentu za dostęp do Internetu oraz oprogramowania bibliotecznego ALEPH w Filiach GBP oraz doposażenie w brakujące licencje oprogramowania agendy i działy GBP. Dodatkowo ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakupione zostaną urządzenia zabezpieczające i antyawaryjne do komputerów oraz oprogramowanie."RÜBEZAHL - DUCH KARKONOSZY:
ZNANE I NIEZNANE HISTORIE O RZEPIÓRZE"

Grodzka Biblioteka Publiczna w Jeleniej Górze uzyskała na realizację zadania w 2008 roku wsparcie w wysokości 10.000 zł ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Dotacja zostanie przeznaczona na organizację wystawy autorstwa Dariusza Milińskiego, który zaprezentuje obrazy powstałe z inspiracji dziełem Johannesa Praetoriusa "Znane i nieznane historie o awanturniczym i sławnym w całym świecie Rzepiórze", wystawie towarzyszyć będą warsztaty plastyczne dla dzieci. Przyznane środki umożliwią wydanie katalogu powystawowego. W ramach projektu zaplanowano przeprowadzenie konkursu literackiego na współczesną legendę o Rozpiórze oraz prelekcje na temat legendarnej postaci Ducha Gór.KSIĄŻKA W WALCE O TRZEŹWOŚĆ

Grodzka Biblioteka Publiczna w Jeleniej Górze uzyskała na realizację zadania w 2008 roku wsparcie w wysokości 6.000 zł ze środków Urzędu Miasta Jelenia Góra w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym na rok 2008. Dotacja przeznaczona zostanie na kontynuowanie działań edukacyjno-informacyjnych, propagujących trzeźwy stylu życia i wychowania w trzeźwości. Działania finansowane z programu Profilaktyki skierowane będą do dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych alkoholizmem oraz rodziców i wychowawców. Przyznane środki umożliwią uzupełnienie księgozbioru z dziedziny psychologii, pedagogiki, medycyny itp. oraz materiały o charakterze biblioterapeutycznym, zorganizowanie warsztatów twórczych, prelekcji i warsztatów z psychologiem o specjalności w zakresie patologii i readaptacji niedostosowanych społecznie.


EKOLOGIA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ - KONTYNUACJA

Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze uzyskała na realizację zadania w 2008 roku wsparcie w wysokości 15.000 zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na realizację zadań z dziedziny Edukacji Ekologicznej. Dotacja zostanie przeznaczona min. na uzupełnienie księgozbioru, prenumeratę czasopism, zakup multimediów, gier edukacyjnych, foliogramów, filmów o tematyce ekologicznej i z dziedzin pokrewnych. Ze środków WFOŚiGW we Wrocławiu zorganizowane zostaną warsztaty ekologiczne wraz z konkursem dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo sfinansowany będzie zakup lornetek, kompasów, tablicy interaktywnej oraz aparatu cyfrowego i materiałów plastycznych na potrzeby Biblioteki Dziecięco-Młodzieżowej realizującej zajęcia w ramach program edukacji ekologicznej w 2008 roku..
ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH

Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze uzyskała na realizację zadania w 2008 roku wsparcie w wysokości 56.800 zł ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego Promocja Czytelnictwa; Priorytet 1. Rozwój księgozbiorów bibliotek. Dotacja przeznaczona zostanie na zakup nowości i wzbogacenie księgozbioru Biblioteki.
Archiwum 2007©Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej -
Książnica Karkonoska 2003-2012


Webmaster CSS stat4u logo

Szanowny czytelniku.

 

Na stronie internetowej Książnicy Karkonoskiej oraz jej wszystkich podstronach wykorzystywane są pliki cookie. Są one stosowane w celach statystycznych oraz w celu usprawnienia działania i zapewnienia maksymalnej wygody czytelnikowi. Jeśli wyrażasz zgodę na ich przechowywanie, kliknij w [zamknij]. Jeśli nie wyrażasz zgody, dostosuj opcje przeglądarki, aby wyłączyć przechowywanie plików cookie.

Szanowny czytelniku.

 

Od 1 września 2014 roku Książnica Karkonoska posiada nową stronę internetową. Jest ona dostępna pod adresem http://biblioteka.jelenia-gora.pl.

[zamknij]