Medale
pusty


Jeleniogórska Biblioteka Cyfrowa
Jeleniogórska Biblioteka Cyfrowa

Piątek 23 kwietnia 2021
Kalendarium: 1635 - W mieście stacjonują oddziały cesarskie
Wpisz się na listę subskrypcyjną Informatora Książnicy Karkonoskiej!
MENU STRONY
W STRONĘ KULTURY


Elektroniczna Biblioteka
DANE BIBLIOTEKI
58-500 Jelenia Góra
ul. Bankowa 27
NIP 611-005-30-06
REGON 000600361
Aktualizacja strony:
Projekty-> Archiwum
Programy realizowane przez Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej - Książnica Karkonoska w 2009 roku
KULTURALNA EDUKACJA W BIBLIOTECE

Program Operacyjny Edukacja Kulturalna i Diagnoza Kultury / Priorytet I. Edukacja Kulturalna. Zadanie KULTURALNA EDUKACJA W BIBLIOTECE. W ramach zadania organizowane są biblioterapeutyczne spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki Mówionej oraz zakupione zostały audiobooki dla czytelników z dysfunkcją wzroku. Dofinansowano cykliczne zajęcia edukacyjne, artystyczne, biblioterapeutyczne, ogólnorozwojowe dla dzieci i młodzieży "Biblioteka przyjazne miejsce dla młodego człowieka" oraz "Poranki-czytanki". W ramach zadania przygotowano bogatą ofertę zajęć, warsztatów, wystaw, związanych ze sztuką, fotografią: "Każdy może być artystą", "Fotografia bez aparatu", FOTO-Ruszenie" oraz konkursy literackie i plastyczne "Rübezahl - Krakonoą - Rzepiór: Duch Karkonoszy", Konkurs plastyczny z cyklu: "Cieplice - miasto moje i moich rodziców", konkurs literacki na wspomnienia jeleniogórzan, konkurs na logo Biblioteki Dziecięco Młodzieżowej. W ramach realizacji zadania odbywają sie spotkania autorskie z literatami, artystami, ciekawymi ludĽmi, regionalistami.

EKOLOGIA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ - KONTYNUACJA

W ramach zadania zorganizowane zostaną liczne spotkania o tematyce ekologicznej i z dziedzin pokrewnych, warsztaty fotograficzne "Obiektywem w przyrodę", konkurs fotograficzny "Obiektyw-na przyrody uroda" , zajęcia edukacyjne dla najmłodszych, warsztaty ekologiczne w terenie, wycieczki do obiektów związanych z ochroną środowiska. Zakupiony zostanie również sprzęt techniczny do zajęć ekologicznych. Tradycyjnie wzbogacimy dzięki dotacji księgozbiór dotyczący ekologii i nauk pokrewnych oraz zaprenumerowana fachowa i popularnonaukowa prasa. Dzięki wsparciu WFOŚiGW wydana zostanie publikacja "Przyroda bez granic" skierowana do dzieci i młodzieży. Wydawnictwo będzie promować walory przyrodnicze pogranicza Polski i Czech
KSIĄŻKA W WALCE O TRZEŹWOŚĆ

Uzyskane w 2009 roku środki z Urzędu Miasta Jelenia Góra w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym na rok 2009 przeznaczone zostaną na kontynuowanie działań edukacyjno-informacyjnych, propagujących trzeĽwość. Działania finansowane z programu Profilaktyki skierowane będą do dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych alkoholizmem oraz rodziców i wychowawców. Uzupełniony zostanie księgozbioru z dziedziny psychologii, pedagogiki, medycyny itp. oraz materiały o charakterze biblioterapeutycznym, przygotowane zostaną warsztaty twórcze, prelekcje oraz zajęcia z psychologiem o specjalności w zakresie patologii i readaptacji niedostosowanych społecznie.
ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH

Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej "Książnica Karkonoska" uzyskało w 2009 roku wsparcie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego Promocja Czytelnictwa; Priorytet 1. Rozwój księgozbiorów bibliotek. Środki przeznaczone zostaną na zakup nowości książkowych.
Archiwum 2007
Inicjatywa Wspolnotowa Interreg III A Wolny Kraj Związkowy Saksonia
- Rzeczpospolita Polska (Województwo Dolnosląskie)

Archiwum 2008©Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej -
Książnica Karkonoska 2003-2012


Webmaster CSS stat4u logo

Szanowny czytelniku.

 

Na stronie internetowej Książnicy Karkonoskiej oraz jej wszystkich podstronach wykorzystywane są pliki cookie. Są one stosowane w celach statystycznych oraz w celu usprawnienia działania i zapewnienia maksymalnej wygody czytelnikowi. Jeśli wyrażasz zgodę na ich przechowywanie, kliknij w [zamknij]. Jeśli nie wyrażasz zgody, dostosuj opcje przeglądarki, aby wyłączyć przechowywanie plików cookie.

Szanowny czytelniku.

 

Od 1 września 2014 roku Książnica Karkonoska posiada nową stronę internetową. Jest ona dostępna pod adresem http://biblioteka.jelenia-gora.pl.

[zamknij]