Medale
pusty


Jeleniogórska Biblioteka Cyfrowa
Jeleniogórska Biblioteka Cyfrowa

Poniedziałek 24 stycznia 2022
Kalendarium: 1629 - W mieście kwaterowały wojska księcia Franza Albrechta von Sachsen – Leuenburg
Wpisz się na listę subskrypcyjną Informatora Książnicy Karkonoskiej!

Jeleniogórzanie czytają

Goddard, Robert. Co kryje mrok Warszawa : Prószyński i S-ka, 1998.


Staffa, Marek. Sudety : góry polskie w pytaniach i odpowiedziach Warszawa : Wydawnictwo PTTK "Kraj", 1993.


Hrabal, Bohumil. Drybling Hidegkutiego, czyli Rozmowy z Hrabalem Warszawa : Czuły Barbarzyńca Press, cop. 2011.


Zgłoś swoją książkę
jeleniogorzanie.czytaja
@gmail.com


Biblioteki Euroregionu Nysa

EUROREGIONALNY PERYSKOP

Biblioteki
Euroregionu NysaDANE
58-500 Jelenia Góra
ul. Bankowa 27
NIP 611-005-30-06
REGON 000600361
BIP

Aktualizacja strony:
PAMIĘTAMY

Nakarm głodne dziecko - wejdĄ na stronę www.Pajacyk.pl

DARCZYŃCY

logo programu Kraszewski Komputery dla bibliotek
logo tauron
logo art dom
DO STRONY GŁÓWNEJ
Caroline Graham.
Morderstwo w Madingley Grange.

Ta powieść zaskoczy czytelników, którzy znają autorkę głównie z serii o Midsomer, bliżej jej bowiem do farsy niż do „rasowego” kryminału. Przepojona poczuciem humoru, ani przez moment nie staje się poważna. Autorka traktuje z przyrużeniem oka postaci, sytuacje, dialogi. Nawiązując do klasycznego kryminału Agathy Christie "Morderstwo odbędzie się", buduje opowieść o rodzeństwie - Simonie i Laurie Hannaford, ich ekscentrycznej cioteczce Maud, właścicielce starej posiadłości Madingley Grange. Maud żyje dostatnio, bawi się w świecie, a w domu pojawia się raz na jakiś czas, sypiając w każdym z wielu pokoi po kolei - bo dom musi żyć, dobrze się wietrzyć i wyglądać na używany. Simon i Laurie opiekują się posiadłością cioci i narzekają na brak gotówki. W tej sytuacji pomysł Simona na wyciśnięcie kasy ze starych murów wydaje się być genialny. Sposobem tym ma być weekend z dreszczem emocji, weekend z morderstwem. Nie prawdziwym, oczywiście, i nie za darmo, ale za drobną, symboliczną opłatą 250 funtów od osoby. Zgłaszają się zwabieni prasowym anonsem chętni, a choć niektórzy pozostawiają sporo do życzenia, przygotowania ruszają pełną parą. Na „morderczy” weekend zjeżdzaja do szacownej posiadłości goscie - oryginały i dziwacy, a i wynajęta służba nie jest zwyczajna i zdaje sie ukrywać mroczne tajemnice. A do czego to wszystko doprowadzi? No cóż, tego warto się dowiedzieć, sięgając po książkę Caroline Graham.

Dodano dnia: 14.05.2009
©Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej -
Książnica Karkonoska 2003-2012


Webmaster CSS stat4u logo

Szanowny czytelniku.

 

Na stronie internetowej Książnicy Karkonoskiej oraz jej wszystkich podstronach wykorzystywane są pliki cookie. Są one stosowane w celach statystycznych oraz w celu usprawnienia działania i zapewnienia maksymalnej wygody czytelnikowi. Jeśli wyrażasz zgodę na ich przechowywanie, kliknij w [zamknij]. Jeśli nie wyrażasz zgody, dostosuj opcje przeglądarki, aby wyłączyć przechowywanie plików cookie.

Szanowny czytelniku.

 

Od 1 września 2014 roku Książnica Karkonoska posiada nową stronę internetową. Jest ona dostępna pod adresem http://biblioteka.jelenia-gora.pl.

[zamknij]