Medale
pusty


Jeleniogórska Biblioteka Cyfrowa
Jeleniogórska Biblioteka Cyfrowa

Czwartek 13 czerwca 2024
Kalendarium: 1909 - utworzono w Jeleniej Górze Niemiecki Związek Śląskiej Sztuki Koronkarskiej
Wpisz się na listę subskrypcyjną Informatora Książnicy Karkonoskiej!
MENU STRONY
W STRONĘ KULTURY


Elektroniczna Biblioteka
DANE BIBLIOTEKI
58-500 Jelenia Góra
ul. Bankowa 27
NIP 611-005-30-06
REGON 000600361
Aktualizacja strony:
sss
Projekty
Programy realizowane przez Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej
Książnica Karkonoska w 2013 roku


Projekty:


Akcja-Eko-Edukacja - program edukacji ekologicznej obejmujący organizację 10 konkursów (plastycznych, fotograficznych, wiedzy, literackich), wakacji z ekologią, rajdu Czytelników i Bibliotekarzy z warsztatami ekologicznymi, zakup księgozbioru i prenumeratę czasopism z ekologii i nauk pokrewnych. Tegoroczna edukacja ekologiczna skierowana jest do dzieci, młodzieży oraz dorosłych i skupiona jest na promocji walorów przyrodniczych i turystycznych Kotliny Jeleniogórskiej, Sudetów Zachodnich, ze szczególnym uwzględnieniem Parku Krajobrazowego Doliny Bobru oraz Rudawskiego parku Krajobrazowego. Wartość zadania wynosi 46 240 zł, w tym dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w wysokości 27 140 zł. Część wkładu własnego w wysokości 6 100 zł zostanie dofinansowany ze środków Miasta Jelenia Góra. Termin realizacji zadania 2 kwietnia - 7 grudnia 2013 roku.Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek - Program Biblioteki Narodowej, skierowany do bibliotek publicznych w Polsce. W 2013 roku Książnica Karkonoska otrzymała na zakup księgozbioru 40 000 zł z budżetu państwa, wkład własny w kwocie 15 000 zostanie dofinansowany ze środków Miasta Jelenia Góra. 1/3 kwoty dotacji zostanie przeznaczona na zakup nowości dla dzieci i młodzieży.Pełnienie funkcji biblioteki powiatowej na rzecz bibliotek Powiatu Jeleniogórskiego. Zadanie wynikające z porozumienia podpisanego między Powiatem Jeleniogórskim a Miastem Jelenia Góra, powierzające Książnicy Karkonoskiej opiekę merytoryczną nad bibliotekami w powiecie oraz zakup księgozbioru, prasy dla czytelników z terenu powiatu. W ramach zadania dokonywany jest zakup Księgozbioru Wymiennego, który w formie depozytu udostępniany jest bibliotekom. Planowane są szkolenia bibliotekarzy, konferencja na temat Dokumentów Życia Społecznego i regionalizmu, zakup materiałów dydaktycznych, księgozbioru fachowego, wyjazdy szkoleniowe. Wysokość dotacji to 60 000 zł.Wirtualna biblioteka e-Pogranicze. Szczegółowe informacje na stronie:
http://biblioteka.jelenia-gora.pl/epogranicze/pl/Dotacja na organizację imprez ze środków Miasta Jelenia Góra. Środki przyznane zostały na organizacje spotkań autorskich, Dyskusyjnego Klubu Książki, konkursów i akcji czytelniczych, wystaw. Wysokość dotacji przyznanej przez Miasto Jelenia Góra wynosi 15 000,00 zł.


 Archiwum 2012
Archiwum 2011
Archiwum 2010
Archiwum 2009
Archiwum 2008
Inicjatywa Wspolnotowa Interreg III A Wolny Kraj Związkowy Saksonia
- Rzeczpospolita Polska (Województwo Dolnosląskie)

Archiwum 2007
©Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej -
Książnica Karkonoska 2003-2012


Webmaster CSS stat4u logo

Szanowny czytelniku.

 

Na stronie internetowej Książnicy Karkonoskiej oraz jej wszystkich podstronach wykorzystywane są pliki cookie. Są one stosowane w celach statystycznych oraz w celu usprawnienia działania i zapewnienia maksymalnej wygody czytelnikowi. Jeśli wyrażasz zgodę na ich przechowywanie, kliknij w [zamknij]. Jeśli nie wyrażasz zgody, dostosuj opcje przeglądarki, aby wyłączyć przechowywanie plików cookie.

Szanowny czytelniku.

 

Od 1 września 2014 roku Książnica Karkonoska posiada nową stronę internetową. Jest ona dostępna pod adresem http://biblioteka.jelenia-gora.pl.

[zamknij]