Medale
pusty


Jeleniogórska Biblioteka Cyfrowa
Jeleniogórska Biblioteka Cyfrowa

Poniedziałek 24 stycznia 2022
Kalendarium: 1644 - Regiment Wachenheima pali pobliskie wsie
Wpisz się na listę subskrypcyjną Informatora Książnicy Karkonoskiej!

Jeleniogórzanie czytają

Goddard, Robert. Co kryje mrok Warszawa : Prószyński i S-ka, 1998.


Staffa, Marek. Sudety : góry polskie w pytaniach i odpowiedziach Warszawa : Wydawnictwo PTTK "Kraj", 1993.


Hrabal, Bohumil. Drybling Hidegkutiego, czyli Rozmowy z Hrabalem Warszawa : Czuły Barbarzyńca Press, cop. 2011.


Zgłoś swoją książkę
jeleniogorzanie.czytaja
@gmail.com


Biblioteki Euroregionu Nysa

EUROREGIONALNY PERYSKOP

Biblioteki
Euroregionu NysaDANE
58-500 Jelenia Góra
ul. Bankowa 27
NIP 611-005-30-06
REGON 000600361
BIP

Aktualizacja strony:
PAMIĘTAMY

Nakarm głodne dziecko - wejdĄ na stronę www.Pajacyk.pl

DARCZYŃCY

logo programu Kraszewski Komputery dla bibliotek
logo tauron
logo art dom
DO STRONY GŁÓWNEJ
Harris, Joanne - Nasienie zła


Na fali wyjątkowo modnych w ostatnim czasie opowieści o wampirach, pojawił się w Polsce utwór znanej już czytelnikom Joanne Harris, traktujący o tym temacie w sposób nieco zaskakujący, bo słowo „wampir” praktycznie się w nim nie pojawia. Jednak od samego początku nie ma wątpliwości z czym czytelnik ma do czynienia. Oto zbliżająca się do granicy staropanieństwa malarka Alice przekonuje się, jak trudno pogodzić się z faktem, że dawny ukochany znalazł dziewczynę swoich marzeń. Joe przedstawia jej swoją nową sympatię - Ginny, piękność o lawendowych oczach i Alice odkrywa, że nie tylko czuje zazdrość, ale i odrazę do rywalki. Gdy zaś odnajduje w pokoju Ginny schowany tam stary pamiętnik i czyta w nim opowieść o Danielu Holmesie, jego przyjacielu Robercie i tajemniczej kobiecie, Rosemary Virginii Ashley, pochowanej przed półwieczem na cmentarzu w Grantchester, jej uczucia zdają się znajdować potwierdzenie. Przeszłość i teraźniejszość splatają się ze sobą, a Alice uzmysławia sobie, że jej instynktowna nienawiść do nowej dziewczyny Joego może brać się nie tylko z zazdrości. Świat przestaje być zwyczajny i wszystko staje na głowie. Akcja powieści rozgrywa się w urokliwym uniwersyteckim Cambridge, w kilku płaszczyznach czasowych – częściowo w kilka lat po II wojnie światowej, częściowo w latach 90-dziesiątych XX wieku.

 

Dodano dnia: 29.09.2009
©Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej -
Książnica Karkonoska 2003-2012


Webmaster CSS stat4u logo

Szanowny czytelniku.

 

Na stronie internetowej Książnicy Karkonoskiej oraz jej wszystkich podstronach wykorzystywane są pliki cookie. Są one stosowane w celach statystycznych oraz w celu usprawnienia działania i zapewnienia maksymalnej wygody czytelnikowi. Jeśli wyrażasz zgodę na ich przechowywanie, kliknij w [zamknij]. Jeśli nie wyrażasz zgody, dostosuj opcje przeglądarki, aby wyłączyć przechowywanie plików cookie.

Szanowny czytelniku.

 

Od 1 września 2014 roku Książnica Karkonoska posiada nową stronę internetową. Jest ona dostępna pod adresem http://biblioteka.jelenia-gora.pl.

[zamknij]